Te 5 Najlepszych Źródeł Białka Dla Dzieci

Posted on

Białko jest składnikiem odżywczym, który jest bardzo ważny dla rozwoju dziecka . Te składniki odżywcze są zazwyczaj uzyskiwane z pokarmów zwierzęcych, takich jak wołowina i drób. Jednak źródła białka dla dzieci faktycznie można uzyskać nie tylko z mięsa. Wciąż istnieje wiele produktów, które są nie mniej korzystne dla twojego dziecka.

Źródło białka dla dzieci oprócz mięsa

Biorąc pod uwagę nastawienie dzieci, które są wybredne w kwestii jedzenia , rodzice zwykle wybierają łatwą drogę, dostarczając mięso jako główne źródło białka. W rzeczywistości możesz być kreatywny, stosując różne inne produkty bogate w białko, takie jak:

1. Tuńczyk

Tuńczyk jest bogaty w białko, ale ma mało kalorii i tłuszczu. Aż 85 gramów surowego tuńczyka zawiera 20 gramów białka. Kwota ta odpowiada 100 procentom zapotrzebowania na białko dzieciom w wieku 4-8 lat i 58 procentom dzieci w wieku 9-13 lat.

Oprócz tego, że jest dobrym źródłem białka dla dzieci, tuńczyk zawiera również różne witaminy z grupy B, kilka minerałów i kwasy tłuszczowe omega-3. Chociaż może zawierać rtęć, spożywanie tuńczyka raz w tygodniu jest nadal stosunkowo bezpieczne dla dzieci.

2. Migdały

Prawie wszystkie rodzaje fasoli są bogate w białko, ale migdały są jednymi z najlepszych. Oprócz białka, naukowo nazwana fasola Prunus dulcis zawiera również dużo błonnika, zdrowe tłuszcze, witaminę E, minerały i przeciwutleniacze.

Migdały mogą być źródłem białka, a także zdrową przekąską dla dzieci. Po prostu spożywając garść 28 gramów migdałów, Twoje dziecko może otrzymać do 6 gramów białka.

3. Zwykły jogurt

W porównaniu z mlekiem białko w jogurcie jest zwykle wyższe. Sto gramów zwykłego jogurtu zawiera 3,5 grama białka, co odpowiada 10-17 procentom dziennego zapotrzebowania na białko dzieci w wieku 4-13 lat.
Jogurt zawiera także węglowodany, błonnik i tłuszcz. Niektóre rodzaje jogurtów zawierają również białko kazeiny, które zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu.

4. Wiem

Tofu jest bogate w białko i wszystkie rodzaje niezbędnych aminokwasów . Niezbędne aminokwasy to związki potrzebne do budowy tkanek. Ciało nie może samodzielnie wytwarzać tych związków, więc twoje dziecko musi je pozyskiwać z pożywienia.

Oprócz tego, że jest źródłem białka dla dzieci, tofu zawiera również węglowodany, błonnik, tłuszcz, wapń i żelazo. Zróżnicowane odżywianie sprawia, że tofu jest jedną z najlepszych alternatyw dla mięsa.

5. Brokuły

Pokarmy bogate w białko dla dzieci są zwykle synonimem pokarmu dla zwierząt. Okazało się jednak, że niektóre rodzaje warzyw zawierają wystarczająco dużo białka. Na przykład brokuły zawierają około 2,8 grama białka na 100 gramów na porcję.

Brokuły są również bogate w witaminę C. Witamina C może stymulować produkcję specjalnych białek zwanych kolagenem. Rosnące dzieci potrzebują kolagenu, ponieważ białko to odgrywa rolę w tworzeniu różnych tkanek ciała.
Białko jest głównym składnikiem mięśni, kości, narządów, skóry i prawie wszystkich innych tkanek ciała. Dlatego dzieci, które rosną i rozwijają się, potrzebują źródeł białka w celu wspierania ich wzrostu.

Możesz być kreatywny, stosując różne produkty spożywcze powyżej, aby zwiększyć spożycie białka przez dzieci. W ten sposób Twoje dziecko może zaspokoić swoje zapotrzebowanie na białko, nie nudząc się szybko.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here