Znaczenie Wody Dla Dzieci

Posted on

Woda pitna jest podstawową potrzebą człowieka. W przypadku niemowląt i małych dzieci zapotrzebowanie na wodę jest bardzo ważne w porównaniu z dorosłymi, ponieważ potrzebują oni większej ilości płynów w zależności od wielkości ciała.

Ponadto ich pojemność nerek nie rozwinęła się jeszcze w celu szybkiego dostosowania się do ilości wody w ich ciałach, a ich mechanizm pragnienia nie działa, dopóki nie poczuje się odwodniony.

Twoje dziecko powinno pić dużo wody, szczególnie w lecie, gdy temperatura jest wyższa, a dziecko traci więcej płynów. Zdrowe 1-letnie dziecko o wadze 10 kg wymaga 4 szklanek płynu dziennie. Jak zmusić dziecko do picia dużej ilości wody?

Wskazówki, jak sprawić, by dziecko piło dużo wody

1. Uczyń wodę pitną zabawą

Umieść wodę w atrakcyjnej szklance (dzieci zwykle lubią okulary z kolorowymi zwierzętami lub ulubionymi postaciami z kreskówek). Dodaj słomki, zabawne kostki lodu lub kilka kawałków owoców, takich jak truskawki.

2. Ogranicz swoje wybory

Nie napełniaj lodówki napojem gazowanym i kolorowym sokiem owocowym. Jeśli chcesz spożywać napój, ale nie chcesz, aby dzieci szły ze sobą, połóż go tam, gdzie nie widzi go twoje dziecko.

Ale najlepszymi wskazówkami jest, aby nie przechowywać tego rodzaju napojów w domu, ponieważ dzieci są bardzo dobre w znajdowaniu ukrytych potraw. Byłoby lepiej, gdybyś stał się dla nich wzorem do naśladowania. Jeśli widzą, że pijesz wodę, zwykle podążają za nimi.

3. Najpierw napij się wody, a następnie daj im przekąskę

Jeśli chcesz pozwolić swoim dzieciom pić napoje bezalkoholowe, najpierw zachęć je do wypicia dużej szklanki wody. Potem, po zaspokojeniu pragnienia, nie będą jeść zbyt wiele słodkich potraw .

4. Wyjaśnij zalety wody pitnej

Wyjaśnienie korzyści płynących z wody może być najlepszym sposobem, aby twoje dzieci zrozumiały, ale zwykle dzieci naprawdę interesują się ludzkim ciałem. Zabierz je do biblioteki i podnieś książki o żywieniu i działaniu ciała.

Naucz ich, jak ważne jest spożywanie wystarczającej ilości wody. Nawet zbuntowany nastolatek również może zdecydować się rzucać sody jeśli wiedzą, że napoje gazowane , które ułatwia ich wypryskami.

5. Spraw, by smak wody był smaczniejszy

Zimna woda jest zwykle bardziej atrakcyjna dla dzieci, szczególnie w lecie. Alternatywą jest zamrożenie butelki z wodą dziecka w lodówce, aby zabrać ją do szkoły. Możesz również dodać plasterki cytryny i limonki, aby dodać owoce do smaku bez konieczności dodawania soku zawierającego dużo cukru .

6. Ułatw dostęp do wody

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zachęcić dzieci do picia wody, jest ułatwienie jej osiągnięcia. Jeśli grają na zewnątrz, przynieś im butelkę; podczas kolacji połóż dużą butelkę wody na stole. Jeśli wszyscy członkowie rodziny będą ciągle pić wodę, przyzwyczają się do nawyku.

7. Dokonuj zmian stopniowo

Nie pozwuj od razu dziecka, aby piło tylko wodę. Zacznij od robienia okazjonalnych słodkich napojów lub tylko w weekendy, podawaj je w mniejszych szklankach i oferuj lepsze rodzaje napojów, takie jak sok owocowy zamiast napojów bezalkoholowych.

Jednocześnie przyzwyczajaj się do picia wody przy każdym posiłku. Jeśli twoje dziecko jest naprawdę wybredne, zacznij codziennie podawać mu więcej soku, aż będzie chciał pić więcej wody.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here