Korzyści Z Orzechów Arabskich Dla Ciała I Trawienia

Posted on

Fasola arabska jest jedną z ulubionych pamiątek pielgrzymów po powrocie z Ziemi Świętej. Nie jest źle, ponieważ smakuje smacznie, niepowtarzalnie i uzależniająco. Ale nie tylko wzbudza smak, korzyści z orzechów arabskich dla zdrowia są również różnorodne. Sprawdź jakie są korzyści poniżej!

Zawartość składników odżywczych w orzechach arabskich

Mimo niewielkich rozmiarów składniki odżywcze w fasoli arabskiej są duże. W jednej filiżance puszki arabskiej fasoli może zaoferować następujące składniki odżywcze:
• Kalorie: 210
• Węglowodany: 35 gramów
• Tłuszcz: 3,8 gramów
• Białko: 10,7 gramów
• Sód: 322 miligramów
• Błonnik: 9,6 gramów
• Cukier: 6 gramów

Jakie są zalety arabskiej fasoli dla zdrowia?

Bogate odżywianie w fasoli arabskiej sprawia, że jest to dobre jedzenie. Oto 7 zalet orzechów arabskich dla twojego zdrowia:

1. Spraw, abyś był pełny

Czy jesteś na diecie ? Jedz arabską fasolę jako dodatek do brązowego ryżu lub sałat. Możesz także zrobić z tego przekąskę.

Białko i błonnik zawarte w arabskiej fasoli mogą pomóc Ci być dłużej najedzonym. Dzięki temu porcja jedzenia, którą spożywasz dziennie, może być jeszcze mniejsza.

Badanie wykazało, że ludzie, którzy jedli 104 gramów arabskiej fasoli dziennie przez 12 dni, byli pełni dłużej, więc rzadziej spożywali śmieciowe jedzenie niż ci, którzy nie jedli arabskiej fasoli.

2. Zarządzaj poziomem cukru we krwi

Błonnik jest bardzo przydatny do stabilizacji poziomu cukru we krwi. Dlatego uważa się, że zawartość błonnika w fasoli arabskiej pomaga w leczeniu cukrzycy .

W niektórych badaniach stwierdzono, że dieta bogata w błonnik może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi, jednocześnie zmniejszając ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Zalecane dzienne zapotrzebowanie na błonnik dla kobiet wynosi 25 gramów dziennie i 38 gramów dla mężczyzn. Aby osiągnąć tę idealną liczbę, możesz czerpać korzyści z arabskiej fasoli, włączając je do swojej diety.

3. Płynne trawienie

Dla tych z was, którzy często mają trudności z wypróżnianiem, możesz częściej zwiększać spożycie arabskiej fasoli. Korzyści z fasoli arabskiej są dość duże w przypadku tego problemu.

Błonnik w arabskiej fasoli odgrywa rolę w poprawie trawienia. Dzięki temu stolec będzie lżejszy, dzięki czemu ruch jelit będzie płynniejszy.

4. Zmniejszenie ryzyka zespołu jelita drażliwego i raka jelita grubego

Rodzaj błonnika występującego w orzechach arabskich to błonnik rozpuszczalny, który może zwiększyć liczbę dobrych bakterii w jelicie. Zwiększenie liczby dobrych bakterii może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu drażliwego i raka jelita grubego.

5. Zapobiegaj lub zmniejszaj wysokie ciśnienie krwi

Zwiększenie spożycia potasu może być jednym ze sposobów zapobiegania nadciśnieniu . Zalecana ilość potasu na dzień dla dorosłych wynosi około 4700 miligramów.

Korzyści z arabskiej fasoli można uwzględnić, aby osiągnąć tę liczbę. Powodem jest to, że w jednej filiżance arabskiej fasoli zawiera 474 mg potasu.NAle upewnij się, że nie przekraczasz dziennego limitu spożycia potasu. Nawet dla osób, które mają 51 lat lub starszych i mają czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, spożycie potasu jest zalecane tylko około 1500 mg na dobę.

6. Utrzymuj zdrowie psychiczne

Kolejną korzyścią z orzechów arabskich jest utrzymanie zdrowia psychicznego . Ta dobroć powstaje dzięki zawartej w niej cholinie.MCholina to mieszanka arabskiej fasoli, która równoważy Twój nastrój. Dorośli muszą zaspokoić potrzeby tego związku aż 400-550 mg dziennie, w zależności od płci i kondycji ciała. Na przykład potrzeby kobiet w ciąży lub karmiących piersią z pewnością różnią się od potrzeb pracowników budowlanych.

7. Zmniejszenie ryzyka raka

Kiedy jesz arabską fasolę, organizm wytwarza kwasy tłuszczowe maślanu. Tłuszcz ten może zmniejszyć stan zapalny w komórkach jelita grubego, dzięki czemu może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Ta korzyść została udowodniona w badaniach .

Fasola arabska zawiera nie tylko saponiny. Uważa się, że ten składnik pomaga w zapobieganiu rozwojowi niektórych rodzajów raka.
Uważa się również, że różne witaminy i minerały obfite w arabską fasolę odgrywają rolę w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Uważa się, że szczególnie witaminy z grupy B mogą zmniejszać ryzyko raka piersi i płuc.

Disclaimer: We respect the intellectual property rights of others and you can find the original link to every image in this page by clicking the image through, which will take you to its original source. However, if you have ownership to any of the media shown in this page and would like us to take it down, please notify us here by mentioning the URL containing your image and we will take it down in maximum 48 hours upon receipt. You can check more on our DMCA policy here